mgr

Aneta Wróblewska

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży,
Psycholog leczenia niepłodności, Psychoterapeuta,
Trener Biofeedbacku i Neurofeedbacku


Psycholożka-pasjonatka o specjalności:

  • Neuropsychologia Kliniczna, psychoterapeuta w nurcie integracyjnym
  • Terapeuta dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym
  • Terapeuta Biofeedbacku i Neurofeedbacku
  • Psycholog w biznesie
  • Trener Frisa

W gabinecie zajmuję się:

  • Psychoterapią nastolatków oraz młodzieży
  • Diagnozą Psychologiczną dzieci i młodzieży
  • Diagnozą neuropsychologiczną
  • Psychoterapią rodzin w nurcie systemowym
  • Psychoterapią osób dorosłych
  • Treningiem kompetencji rodzicielskich
  • Terapią EEG-biofeedback
  • Badaniem mózgu QEEG

Aneta Wróblewska

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży,
Psycholog leczenia niepłodności, Psychoterapeuta,
Trener Biofeedbacku i Neurofeedbacku

Psychologia i mózg ludzki był zawsze w centrum mojego zainteresowania, aż stały się wielką pasją. Dlatego potrzeba zagłębiania tajemnic psychologii oraz mózgu pojawiła się bardzo szybko i naturalnie.

Jako dziecko często zadawałam pytania rodzicom na temat zachowania, czynności ludzkich oraz mechanizmów odpowiadających za mowę, myślenie, uczenie się, rozwój motoryczny. Już wtedy rodzice zauważyli u mnie duże zainteresowanie ludźmi, wysoką empatię, zrozumienie, wrażliwość na cierpienie innych, a przede wszystkim chęć niesienia pomocy.

Kiedy dorastałam, już wiedziałam, że największą wartością w moim życiu jest pomaganie ludziom zwłaszcza w obszarze poznania siebie oraz zrozumienia własnych subiektywnych stanów psychicznych, uczuć, myśli i przemyśleń a także targających emocji czy przyczyn różnego zachowania.

Wtedy postanowiłam, że zostaną specjalistą w tej dziedzinie.

Jestem psychologiem o specjalności Neuropsychologia Kliniczna, psychologiem dziecięcym, terapeutą dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym, psychoterapeutą w nurcie integracyjnym w trakcie ubiegania się o certyfikat na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, oraz psychologiem w biznesie, terapeutą Biofeedbacku i Neurofeedbacku a także trenerem Frisa. 

Ukończyłam jednolite pięcioletnie studia magisterskie na kierunku Psychologia o specjalności Neuropsychologia kliniczna i Neurologopedia oraz jednolite studia z Zarządzania o specjalności Psychologia w biznesie. Ukończyłam również kwalifikacyjny kurs z Terapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym w Centrum CBT w Warszawie oraz 4 letnią Szkołę Psychoterapii w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej (subspecjalizacja Psychologia dzieci i młodzieży) w Szpitalu Klinicznym nr 1  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego . Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w jednym z największych Szpitali Rehabilitacji Neurologicznej w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach ,  w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu na oddziale Pediatrycznym, w Klinice leczenia niepłodności InviMed oraz w Gabinecie Psychoterapii dr Katarzyna Wybrańczyk i Zespół, zajmując się  między innymi diagnozą oraz terapią dzieci i młodzieży.

Ponadto ukończyłam Studia z EEG Biofeedback, gdzie uzyskałam tytuł terapeuty EEG-Biofeedback i Neurofeedback pierwszego i drugiego stopnia. Posiadam również przygotowanie pedagogiczne, które zdobyłam na Studiach Podyplomowych w Gliwicach. Ukończyłam również kurs z Terapii Schematów. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach naukowych dotyczących obszarów psychoterapii i neuropsychologii oraz diagnozy dzieci i młodzieży. Swoją pracę zawodową poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów.

Głównym obszarem mojego zainteresowania jest terapia nastolatków oraz młodzieży, a także neuropsychologia kliniczna. To właśnie w tej dziedzinie jestem specjalistą i w tej przestrzeni cały czas się rozwijam i pogłębiam swoją wiedzę.

W psychoterapii pracuję w nurcie integracyjnym co pozwala mi na indywidualny dobór terapii do każdego pacjenta. Wyborem nurtu kieruje się poprzez zgłaszany problem każdego pacjenta. Podczas konsultacji bliżej poznaje życie pacjenta, jego historię oraz obszary, które wzbudzają problem. U jednego pacjenta lepiej będzie sprawdzała się psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym, u kolejnego w nurcie psychodynamicznym, czy systemowym.

W pracy terapeutycznej z dziećmi opieram swoją pracę na zabawie. Głównym moim założeniem jest znaczenie zabawy w życiu każdego dziecka. Dlatego w terapii opieram się przede wszystkim na rozwoju dzieci poprzez zabawę. Najnowsze badania potwierdzają skuteczność terapii zabawą w pracy z dziećmi z trudnymi zachowaniami, niepełnosprawnościami, zaburzeniami rozwojowymi a także znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej oraz w trudnej relacji z rodzicami czy z otoczeniem.

Z kolei z młodzieżą i nastolatkami często pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, który jest zorientowany na cel i skoncentrowany na problemie. Zaczynam od diagnozy i tworzeniu planu terapeutycznego , przez konceptualizację, aspekt relacji terapeutycznej, wydobywania motywacji do leczenia i angażowania w terapię , zawieranie kontraktu. Praca terapeutyczna oparta jest na wspólnej pracy. Nurt ten najczęściej wykorzystuje przy zaburzeniach nastroju, depresji, myśli automatycznych, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, ADHD,  samookaleczeń, agresji , zaburzeń lękowych w tym fobie, oraz zaburzeń zachowania.

W neuropsychologii specjalizuje się w obszarze procesów poznawczych jak: pamięć, uwaga, koncentracja, procesy uczenia się, funkcje wykonawcze, świadomość, podejmowanie decyzji, myślenie. Dziedzinę tą wykorzystuję w pracy z pacjentami po wypadkach, udarach, z otępieniem różnego pochodzenia, stwardnieniem rozsianym, oraz we wczesnym etapie choroby Alzheimera i Parkinsona. W terapii Biofeedback skupiam się na poprawie funkcjonowania mózgu, a osiągam to poprzez umiejętność wykonywania badania QEEG. Prowadzę rehabilitację neuropsychologiczną. W pracy często wykorzystuję szereg narzędzi pozwalających na poszerzenie diagnozy neuropsychologicznej. Jednak dla mnie najważniejszym narzędziem w diagnozie staje się wywiad z pacjentem oparty na pytaniach, odpowiedziach oraz uprzednich badaniach dokonanych przez lekarzy medycyny zwłaszcza lekarza neurologa.

W swojej pracy podchodzę do pacjenta zawsze holistycznie, co pozwala mi na całościowe podejście do pacjenta nie tylko z punktu widzenia terapeutycznego. Podczas swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno – Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Etyki Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Po wielu doświadczeniach jestem przekonana,
że każdemu pacjentowi można pomóc.
Jednak należy pamiętać o ważnej zasadzie,
że to właśnie wewnętrzna motywacja jest najważniejsza.

Zapraszam Cię do umówienia wizyty

lub kontaktu

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Nasz Zespół

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży, Psychoterapeuta

Psycholog, Psycholog dziecięcy, Pedagog, Terapeuta dzieci i młodzieży

Psycholog, terapeuta w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR)

Psychiatra dzieci
i młodzieży

Psycholog, Psycholog dziecięcy

Psycholog, Psychoterapeuta